Przeciwdziałanie zjawiskom korupcji w zamówieniach publicznych

Dlaczego właśnie to szkolenie: Podchodzimy do przeciwdziałania korupcji poważnie i profesjonalnie, choć inaczej, niż wielu. Zwalczamy podejście prezentowane przez barometrryzyka.pl jako przeciwdziałające efektywności zamówień publicznych. Uważamy, że należy zapewnić przede wszystkim efektywność zamówień publicznych uwzględniając również konieczność ograniczenia ryzyka korupcji. I o tym jest to szkolenie.

Adresaci szkolenia: Wszyscy zainteresowani, w szczególności pracownicy instytucji zamawiających mający dylematy "co wolno, a czego nie wolno w relacjach z wykonawcami".

Cele szkolenia: Uwrażliwienie pracowników instytucji zamawiających na sytuacje mogące prowadzić do konfliktu interesów i nabycie zdolności ich unikania, a także obrony przed potencjalnymi zarzutami.

Efekty szkolenia: Uczestnicy będą profesjonalnie i bez obaw budować relacje z wykonawcami w oparciu o zaufanie, zaangażowanie i uczciwość oraz świadomość wzajemnych zobowiązań (kompetencja nr 16 wg Europejskich Ram Kompetencyjnych nabywców publicznych).

PROGRAM SZKOLENIA 
 1. Czym jest korupcja i czy nas dotyka?
 2. Szacowane rozmiary korupcji: czy jest źle, niedobrze, czy całkiem nieźle?
 3. Cele zamówień publicznych: efektywność czy przeciwdziałanie korupcji?
 4. Dwa modele przeciwdziałania korupcji: więcej odpowiedzialności czy mniej uznaniowości?
 5. Zasada równego traktowania: czy wszyscy wykonawcy są tacy sami?
 6. Relacje zamawiających z wykonawcami: warto rozmawiać czy nie?
 7. Pułapki na etapie przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia.
 8. Prowadzenie postępowania: wszystko jawne, gdzie są granice jawności?
 9. Zarządzanie realizacją zamówienia.
 10. Symptomy zmowy wykonawców i sposoby jej rozbijania.
 11. Przepisy antykorupcyjne.
 12. Jak budować trwałe relacje z wykonawcami nie obarczone ryzykiem korupcji.

Materiały szkoleniowe: uczestnik otrzyma autorski materiał omawiający tematykę szkolenia,  tekst ustawy Pzp i wybranych aktów wykonawczych.


TRENER: Dariusz KOBA


 • Data: - -
 • Miejsce: Szkolenie realizowane w formule on-line
 • Zapisz się

CENA SZKOLENIA: 360 zł netto/os. (w przypadku korzystania ze zwolnienia z VAT jest to również cena brutto).

 

Cena szkolenia obejmuje:

zajęcia z ekspertem - pratykiem zamówień publicznych, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia w wersji elektronicznej, wsparcie poszkoleniowe. 

Szkolenie odbywa się w formule interakcyjnej. Rekrutujemy małe grupy (do ok. 15 os.), dzięki czemu każdy ma swobodną możliwość zadawania pytań, dyskutowania itp.

RAMOWY HARMONOGRAM SZKOLENIA:

09.45 - 10.00 - rejestracja/logowanie

10.00 – 15.00 - zajęcia

 

 

SZKOLENIE DOSTĘPNE JAKO ZAJĘCIA DEDYKOWANE (tzw. SZKOLENIE ZAMKNIĘTE)

Szkolenia dedykowane to projekty "szyte na miarę" potrzeb konkretnego klienta, który oczekuje przeszkolenia większej grupy osób z podobnego zakresu.

Z uwagi na charakter zajęć oraz wpływ na dobór uczestników, szkolenia dedykowane cieszą się dużą popularnością. Szkolenia te realizowane są najczęściej w siedzibie klienta lub miejscu przez niego wskazanym, we wspólnie uzgodnionym terminie.

Czas trwania zajęć także musi zostać dobrany odpowiednio do przyjętego zakresu merytorycznego zajęć (programu szkolenia).

Jeżeli pojawi się taka potrzeba to na Państwa życzenie możemy zająć się kompleksowym przygotowaniem strony logistyczno/gastronomiczno/hotelowej.

ZAPYTANIA OFERTOWE DOTYCZĄCE SZKOLEŃ DEDYKOWANYCH PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
   • Do zobaczenia na szkoleniach!Dariusz Koba

Bądź na bieżąco i zapisz się do naszego newslettera