Letnia Akademia Zamówień Publicznych 2023

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Letniej Akademii Zamówień Publicznych. Jest to niepowtarzalne wydarzenie, które w tym roku odbędzie się pod hasłem:

Problemy małych zamówień. Korekty finansowe w projektach UE

Dlaczego właśnie to szkolenie? Większość z nas jest zarobiona, pracuje pod presją czasu, nie ma możliwości głębszego zaangażowania się w planowanie i przygotowanie zamówień z powodu nadmiaru pracy przy procedurach; badania pokazują, że 50% czasu poświęcamy na zamówienia obejmujące łącznie 5% budżetu; wniosek jest prosty: trzeba rozwiązać problem ogona zakupowego, aby uwolnić potencjał dla zamówień strategicznych

Bonus: W tym roku zamiast przeglądu orzecznictwa, przegląd korekt finansowych.

Adresaci szkolenia: wszyscy, którzy nie chcą poświęcać połowy swojego czasu na dziesiątki prostych zamówień małej wartości oraz wszyscy, którzy wolą uczyć się na błędach innych, które spowodowały nałożenie korekt finansowych w zamówieniach współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej.

Zapewniamy trzy dni bardzo intensywnej nauki, konsultacji merytorycznych, rozmów branżowych, dyskusji, pod opieką najlepszych trenerów, ekspertów i co najważniejsze - praktyków.

 

PROGRAM SZKOLENIA

PROGRAM SZKOLENIA  O CZYM BĘDZIEMY MÓWIĆ, CO BĘDZIEMY DYSKUTOWAĆ? LICZBA GODZIN
Co to jest ogon zakupowy?

Segmentacja zamówień: ABC i macierz Kraljica

Kategoria C, czyli co?

Narzędzia zakupowe stosowane w ogonie zakupowym

1
Katalogi elektroniczne

Katalog elektroniczny w rozumieniu przepisów prawa zamówień publicznych

Zastosowanie katalogów elektronicznych w przetargu na artykuły biurowe – case study

3
Umowy długoterminowe, ramowe, opcje i wznowienia

Umowy długoterminowe – jak zapewnić ich trwałość w czasach niestabilności?
Umowa ramowa – sposób na stałą współpracę z gronem najlepszych wykonawców
Opcje i wznowienia – najlepsze narzędzia do usług sprzątania, ochrony i wielu innych

2
Dynamiczny system zakupów

Dynamiczny system zakupów w rozumieniu przepisów prawa zamówień publicznych

Praktyka funkcjonowania dynamicznych systemów zakupów w PROEBIZ – case study

4
Outsourcing

Sektor prywatny używa outsourcingu

Zalety i wady outsourcingu wybranych kategorii ogona zakupowego

2
Korekty finansowe w projektach unijnych Jak unikać korekt finansowych w projektach współfinansowanych ze środków UE – same case study 4
Jak wygrać przetarg?

Moduł dla wykonawców (choć zamawiający też są zaproszeni :)

5 kroków do sukcesu:

1) wziąć udział w postępowaniu

2) spełnić warunki udziału w postępowaniu

3) złożyć ofertę niepodlegającą odrzuceniu

4) złożyć ofertę najkorzystniejszą

5) wykonać należycie zamówienie

2

TRENERZY

Dariusz Koba 

Jacek Jerka 

Paweł Lewandowski

 

Prawnik, absolwent Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie.
Jako pierwszy (w 1995 r.) Dyrektor Zespołu Szkoleń i Promocji Urzędu Zamówień Publicznych był odpowiedzialny za przygotowanie programów szkoleń, materiałów szkoleniowych i podręczników, organizowanie i prowadzenie szkoleń dla trenerów i arbitrów, koordynowanie pracy trenerów i instytucji szkoleniowych. Były ekspert ds. zamówień publicznych w Gminie Warszawa Centrum. Współzałożyciel, członek zarządu spółek: Centrum Zamówień Publicznych oraz Forum Edukacyjne Centrum Zamówień Publicznych. Od kwietnia 2014 r. niezależny ekspert.
Od 20 lat doradza i prowadzi szkolenia w zakresie szeroko rozumianej problematyki zamówień publicznych. Uczestniczył w wielu niestandardowych postępowaniach, opracował dziesiątki specyfikacji, regulaminów, analiz, napisał setki opinii, uczestniczył w dziesiątkach arbitraży itd., itp. Przeprowadził kilkaset szkoleń, w których udział wzięło kilkanaście tysięcy osób.
Jest autorem wielu publikacji branżowych (książki i poradniki nt. zamówień publicznych) oraz artykułów w prasie poświęconej tej tematyce.
Od 2017 - Członek Rady Zamówień Publicznych przy Prezesie UZP.
Prawnik, były członek Rady Zamówień Publicznych przy Prezesie UZP. Członek Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych a w poprzedniej kadencji jego Prezes. W poprzednich latach pracownik Departamentu Prawnego Urzędu Zamówień Publicznych oraz Ministerstwa Finansów. Od lat bierze udział w procesie legislacyjnym związanym ze zmianami w systemie zamówień publicznych. Przez sześć lat był rzecznikiem dyscypliny finansów publicznych. Posiada szeroką praktyczną wiedzę z zakresu zamówień publicznych oraz tematyki związanej z finansami publicznymi. Znany i ceniony trener, doświadczony konsultant. Naczelnik Wydziału Wydział Kwalifikowalności i Zamówień Publicznych, Departament Programów Infrastrukturalnych Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej; posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie badania kwalifikowalności wydatków infrastrukturalnych współfinansowanych z funduszy UE.

 

Nowe Prawo zamówień publicznych - ustawa 

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma autorski materiał omawiający tematykę szkolenia (prezentację), tekst nowej ustawy Pzp wraz z tabelą zgodności, materiały biurowe do notowania.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

MIEJSCE: Hotel Zamojski & SPA****, ul. Kołłątaja 2/4/6, 22-400 Zamość | http://www.hotelzamojski.pl/

Hotel Zamojski & SPA położony jest w samym sercu Starego Miasta w Zamościu, w odrestaurowanych, pełnych tradycyjnego uroku kamienicach przy Ratuszu. To idealna lokalizacja dla osób podróżujących zarazem w celach biznesowych jak i turystycznych.  

hotels

KOSZT UDZIAŁU jednej osoby wynosi 1990 zł netto* i obejmuje:

 • udział w niepowatarzalnym szkoleniu, pełnym inspirujących treści, praktycznych przykładów, warsztatów i burzliwych dyskusji,
 • zakwaterowanie w Hotelu Zamojski**** (2 noclegi) w pokojach dwuosobowych z łazienką, położonym na rynku Starego Miasta,
 • pełne wyżywienie od obiadu w dniu przyjazdu do obiadu w dniu wyjazdu,
 • przerwy kawowe,
 • autorskie materiały szkoleniowe,
 • konsultacje merytoryczne,
 • certyfikaty ukończenia szkoelnia,
 • możliwość uczestniczenia w imprezach towarzyszących.

OPŁATY FAKULTATYWNE (ceny netto*):

 • dopłata do pokoju 1-os. (w miarę wolnych miejsc w hotelu): 600 zł;
 • koszt pobytu osoby towarzyszącej: 1500 zł;
 • udział w szkoleniu bez zakwaterowania, ale z wyżywieniem (bez śniadań): 1490 zł;


* W PRZYPADKU GDY UDZIAŁ W SZKOLENIU FINANSOWANY JEST W CO NAJMNIEJ 70% ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH USŁUGA ZWOLNIONA JEST Z PODATKU VAT (STAWKA VAT: „ZW.”). W POZOSTAŁYCH PRZYPADKACH DO WSZYSTKICH CEN NALEŻY DOLICZYĆ 23% PODATEK VAT.

POBIERZ KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ (WORD)

Szkolenie dostępne w trybie otwartego naboru:

 • Data: - -
 • Miejsce: Hotel Zamojski, Zamość
 • Zapisz się